KONKURS,  KSIĄŻKA

[ZAKOŃCZONY] Serialowy konkurs z “Wielkimi kłamstewkami” Liane Moriarty [KONKURS]

A jednak cuda rzeczywiście się zdarzają. O potędze mego słomianego zapału niedokończone diety i postanowienia regularnego odwiedzania siłowni mogłyby pisać książki. Olałem w życiu tyle górnolotnych pomysłów na bycie lepszym człowiekiem, że nie jestem w stanie ich nawet zliczyć. Tymczasem SZOK! Szok i niedowierzanie, ponieważ założony trzy miesiące temu blog nadal istnieje, wciąż mam pomysły na nowe teksty i chce mi się je pisać, ba, sprawia mi to frajdę! Szesnastego grudnia ubiegłego roku pełen obaw, za pomocą Facebooka poinformowałem znajomych, że w dniu dzisiejszym wystartowało pisanepopijaku.pl. Nie spodziewałem się wielkiego odzewu. Minął kwartał, a mi łzy wzbierają w oczach. Ponad 400 polubień na fejsie (to 3 razy więcej niż mam tam „znajomych”), regularne, zazwyczaj pochlebne komentarze kolejnych wpisów ze strony osób, których nigdy w życiu nie widziałem i świadomość, że komuś naprawdę chce się te wypociny czytać. Ocierając więc spływającą po policzku łzę wzruszenia pragnę zakomunikować, że w ramach wdzięczności za te wspólne trzy miesiące, za to, że tu jesteście Potrójne Pe rusza z drugim w historii swego istnienia konkursem, w którym do wygrania jest świeżuteńki, pachnący jeszcze drukarnią egzemplarz jednego z najbardziej rozchwytywanych tytułów pierwszego kwartału 2017 – powieści Wielkie kłamstewka, autorstwa Liane Moriarty!

Wielkie kłamstewka to opowieść o byłych mężach i drugich żonach, matkach i córkach oraz o burzach w szklance wody, a także niebezpiecznych kłamstwach, w których trwamy, by doczekać jutra. Żyjemy, żeby kłamać, czy kłamiemy, żeby żyć? Oto jest pytanie.

Czy musimy kłamać?
Czy Ty zawsze mówisz prawdę?
Czy prawda nas wyzwoli?

W ten oto sposób wydawca promuje na okładce wznowienie światowego bestsellera australijskiej pisarki. Jak zatem przedstawia fabuła Wielkich kłamstewek? Trzy kobiety – piękna, nieśmiała i przebojowa – w wyniku niespodziewanego splotu wydarzeń spotykają się w dniu, kiedy odprowadzają swoje pociechy na Dni Otwarte do przedszkola. Nie wiedzą jeszcze, że wspomniany splot wydarzeń wywróci ich życie do góry nogami. Sielska rzeczywistość na przedmieściach Sydney to jedynie pozory, bo jak wiadomo PERFEKCYJNE ŻYCIE TO KŁAMSTWO DOSKONAŁE.

Jak zostało już wcześniej napisane – Wielkie kłamstewka to jeden z najgorętszych wydawniczych tytułów początku bieżącego roku. Dlaczego? Wszystko za sprawą miniserialu produkcji HBO, do którego zaangażowane zostały takie gwiazdy światowego kina jak chociażby Nicole Kidman (Godziny, Dogville, Moulin Rouge!, Oczy szeroko zamknięte), Reese Witherspoon (Legalna blondynka, Szkoła uwodzenia, Woda dla słoni), Laura Dern (Jurassic Park, Świat doskonały) czy Alexander Skarsgård (Czysta krew, Melancholia). Obraz, którego kolejne odcinki można co tydzień śledzić na antenie HBO, tak jak i literacki pierwowzór zbiera znakomite recenzje i to właśnie dzięki wybranej przez siebie produkcji małego ekranu TY – Drogi Czytelniku PisanePoPijaku, możesz wygrać powieść, która podbija światowe listy bestsellerów.

ZADANIE KONKURSOWE: WYMIEŃ JEDEN ULUBIONY SERIAL TELEWIZYJNY I KRÓTKO UZASADNIJ DLACZEGO TAKI WŁAŚNIE JEST TWÓJ WYBÓR.

Odpowiedzi naprawdę nie muszą być długie, wystarczy zdawkowe „ Klan, bo zakochałem się w Bożence”, „Dexter, bo też lubię sobie po nocy zaciukać siekierą kilku łotrów”, „Czterej pancerni i pies, bo ten czołg miał taką fajną lufę”. Nie musicie się spinać, po prostu mnie zaskoczcie. I co WAŻNE – w odpowiedziach dopuszczalne są małe jak i te wielkie… kłamstewka 😉 . Nie muszę też chyba dodawać, że warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zapoznanie się z jego REGULAMINEM oraz zaakceptowanie jego warunków.

REGULAMIN KONKURSU

 • Konkurs trwa od 16.03.2017 r. do 1.04.2017 r. (czyli do dnia, w którym HBO wyemituje ostatni odcinek miniserialu);
 • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest polubienie (jeśli jeszcze nie polubiliście) profilu PisanePoPijaku na Facebooku;
 • Konkursowe odpowiedzi należy umieszczać w formie komentarza pod niniejszym tekstem lub (również w formie komentarza) pod konkursowym postem na Facebooku;
 • Każdy uczestnik może zgłosić swoją odpowiedź tylko raz;
 • Zwycięzca konkursu zostanie wybrany obiektywnie przez… jednoosobową załogę PisanePoPijaku 😉 ;
 • Zwycięzca zostanie wybrany najpóźniej dnia 02.04.2017 r.;
 • Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej na stronie PisanePoPijaku.pl, natomiast szczegóły dotyczące wysyłki nagrody zostaną ustalone przez prywatną wiadomość na wiadomym portalu społecznościowym;
 • Nagroda zostanie wysłana drogą pocztową (lub przesyłką kurierską) pod wskazany przez zwycięzcę adres w przeciągu 7 dni roboczych;
 • Nagroda nie zostanie wysłana za granicę, dlatego o udział proszone są osoby mieszkające w Polsce bądź mogące wskazać krajowy adres do odbioru przesyłki w przypadku zwycięstwa.

Raz jeszcze dziękując za ten kwartał PisanePoPijaku życzy powodzenia w konkursie, na zakończenie zachęcając polskim zwiastunem miniserialu HBO…

 

__________________________________________________________________________________________________________

Bez zbędnej gadki: Książkę wygrywa MARTA TKACZYK.

Gratulacje 🙂

Wielkie kłamstewka (2017) - trailer nowego serialu HBO


Fot.: instagram.com/pisanepopijaku/

4 komentarze

 • bezcookru.pl

  House of Cards, bo Kevina Spacey kocham jak brata, ale nie swojego 😉 Też dlatego, bo Jego serialowa żona Claire nosi piękne ubrania i jest jedną z trzech kobiet na świecie, którym pięknie w krótkich włosach. Bo władza jest bardziej sexy niż wszystkie aniołki VS na jednym wybiegu. Bo – z racji wykonywanego zawodu – w pewnym sensie uwielbiam, gdy się zabijają!

 • westolia

  Moim ulubionym serialem telewizyjnym był Hannibal. Sposób przedstawienia akcji podobał mi się o wiele bardziej, niż jak było to w pierwowzorze, czyli w serii książek. Morderstwa zostały pokazane w ciekawy sposób, odcinki intrygowały, a i postać tytułowego Hannibala była odgrywana przez mojego ulubionego aktora, więc całość wywarła na mnie bardzo duże wrażenie 🙂

 • Gosia M.

  Moda na sukces, bo miałam pewność, że nigdy się nie skończy oraz brak pewności, że Ci, którzy się nienawidzą nie wylądują kiedyś razem w łóżku.

 • Ania

  M jak Miłość za wiarygodną śmierć naszej rodowitej torunianki Małgorzaty Kożuchowskiej 😉 po uderzeniu samochodem w kartony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *